4 ilde eşzamanlı sigara kaçakçılığı operasyonu: 5 gözaltı

29/07/2013 0 ile admin

BURDUR – Burdur polisinin düzenlediği operasyonda 4 bin 482 paket kaçak sigara ile 105 kilogram kaçak tütün ele geçirildi. Burdur, Diyarbakır, Batman ve Antalya’da yapılan eşzamanlı operasyonda 5 kişi gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, özellikle doğu illerinden temin edilen gümrük kaçağı sigara satan şahıslara yönelik operasyon yapıldı. Kaçak tütünleri Burdur ve çevre illerde piyasaya süren şahıs ve şebekelere yönelik olarak Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, Isparta’nın yanı sıra Batman, Antalya ve Diyarbakır illerinin de bulunduğu toplam 7 ayrı adreste eşzamanlı olarak operasyon yapıldı.

Operasyonlarda değişik markalarda 4 bin 482 paket gümrük kaçağı sigaranın yanı sıra 105 kilogram 554 gram kaçak tütün, 34 paket (200’lü) boş sigara filtresi ve ruhsatsız av tüfeği ele geçirtildi.

Operasyonda N.G., F.G., H.B., M.G. ve Ş.Ç. isimli şüpheliler gözaltına alındı. Olayla ilgili 2 kişinin ise arandığı bildirildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.