Adıyaman Çelikhan Tütüncüler Derneği Kuruldu…

26/12/2013 0 ile admin

Adıyaman’da Adıyaman tütüncüler Derneği kuruldu.. Read MoreAdıyaman Tütüncüler derneği tütün üreten ve magdur olan çiftçilerimiz için kurulmuştur. Bütün çiftçi kardeşlerimizden ellinden geldiğince destek vermek için göre başlayan başkan.. Tütünle uğraşan bütün esnaf ve çiftçilerimiz için gerekeni yapacağını söyledi. Adıyaman tütünü ve çelikhan Tütünü herkesin bildiği gibi son 2 senedir sektör olma yolunda yol almaktadır. Tabiki Tütün türkiye şartlarında istedğiniz yer mekanda satışı yasak olduğu için çiftçilerimiz ve tütün satıcılarını bilinçlendirmek için kurulmuştur. Faturasız Tütün satmak yasak bu yüzden tütün satışılarını vergi kaçırmadan vergilerini ödeyerek tütün satışı yapabilirler. Tütün satışı hakında bilgi ve tecrübe için tütüncüler derneği adıyamanda hizmet vermektedir.

 Adıyaman Tütünü

Adıyaman Tütün satıcıları bundan sonra  rahat rahat pazarlamak ve istedikleri il ve ilçelere kargo aracılığı gönderim yapmak için ektikleri tütünü vergini ödemek zorundadır. Faturasız her ürün yasak olduğu gibi satış yapacağınız tütününde faturasını bulundurmadığınız zaman o ilin jandarma veya polisi ellinizde tütüne el koyma yetkisine sahiptir. Çünkü türkiyede yaşıyoruz ve Vergimizide ödemek zorundayiz.

Tütün, Çelikhan tütünü, Adıyaman tütünü Adı altında satış yapan iş yerleri : vergi levhasi, Tabk belgesi, İşyeri açma ve işletme belgesi aldıktan sonra tabiki dükkanın konumuda önemli o tür bilgileride belediler sunmaktadır. Rahat rahat adıyaman tütünü satışını yapabilirler.