Açık Tütün Alırken Nelere Dikkat etmelisiniz ?

25/07/2013 0 ile admin

Bildiğiniz gibi her insan farklı bir Sigaradan zevk almaktadır.Sigara markalarının ismini yazmak etik olmayacağından x.y.z markası olarak adlandıracağız.
Bazı insanlar “x” markalı sigarayı kullanırlar çünkü içerdiği tütün ağırdır ve bu onlara zevk vermektedir.

Bazı insanlar” y “markalı sigarayı kullanırlar çünkü içerdiği tütün çok hafiftir ve bu onlara zevk vermektedir.

Bazı insanlarda orta ağırlıktaki “z” marka sigarayı tercih edebilir.

İşte tütün alırkende aynı durum söz konusudur,eğer siz ağır bir sigaraya alışmış ve sürekli onu kullanıyorsanız size ağır olan bir tütün gerekmektedir ve alacağınız hafif tütün zevk vermeyecektir.

Yok eğer hafif bir sigara içiyor ve ağır bir tütün aldıysanız bunu içerken boğazınız yanacak başınız dönecek ve ilk sigaradan sonra tüm tütünü atacaksınız,işte bu yüzden aslında kaliteli tütün bile alsanız Açık tütün kullanamadığınızı düşüneceksiniz.

Bizi aradığınızda sizinle görüşen arkadaşa hangi marka sigara kullandığınızı söylemeniz sizin için en uygun tütünü seçmemizi sağlayacak ve memnuniyetiniz artacaktır. Belkide kilosu 50tl lik olan tütün aslında size uygun olanı değildir,yani 30 tl lik tütün sizidaha çok memnun edecektir.

Biz size en uygun açık tütünü sağlamaya çalışacağız.İçtiginiz Hazır Sigaraya Göre Ona Yakın tütün gönderecez.. Ve Size Hazır Sigarayı Bıraktıracak kokusu gerekse rengi içimi sizi tatmin edecek tütün gönderecez.. ( Tütünlerimiz Dogaldır Katkısız Kendi Üretimimizdir…)

 

 NEDEN TÜTÜN ?

Bahsedeceğim şey marketlerden liralarca para vererek aldığımız sigara ile karıştırılmasın. Sigaranın ham maddesi olan tütünden bahsediyorum.

Sigaraya getirilen onca zamdan sonra tiryakilerin ceplerindeki akreplerde çoğalmış durumda. Kimimiz “bırakmak lazım şu mereti” derken kimimiz de sigara içmekten bir türlü vazgeçemiyoruz.

Peki ne yapmalı? Madem hala sigara içmekte ısrar ediyoruz, sigara içmenin cebimize uygun gelecek bir yöntemini bulmak lazım.

Hadi tütün saralım o zaman. Tütün, sigara yapımında kullanılan ham maddedir. Tabi sigara yapımında içine daha neler neler katılıyor çoğumuz biliyoruz. Bahsettiğimiz tütün işlenmemiş tütündür ve artık çoğu yerde satılmaya ve aranmaya başlanmıştır. Sigaraya göre fiyatı çok daha uygundur.

Ben yaklaşık 5 senedir tütün içiyorum ve bir tiryaki olarak içtiğim tütünden de memnunum.

Tütün sarmak zor değil ama sabır isteyen bir iştir. Önce bir kutu (kutu içinde 200 filtre bulunuyor) filtre alınır. Sonra da tabiki tütün filtreye yerleştirmek için bir makine. Şu sıralar filtre fiyatları artmış olsa da tütün fiyatları hala cebe uygun durumda.

Tütünümüzü makinemize yerleştirdik, filtreyi de tepesine taktık ve bir hamle de makineyi çektik. İşte sadece 5 sn’de sigaranız hazır. Hem uygun hem sigaradan daha az zararlı.

Peki tütün alırken neye dikkat etmemiz gerek?

Tütün alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, tütünün ne çok nemli ne de çok kuru olmasıdır. Tütünü elinize altığınızda ufalanıyorsa o tütün kurumuştur ve tadı çok sert olur. Tabi sarması da içmesi kadar zor olur. Kişisel zevkinize göre tütün bulmak için almadan önce satıcıdan 1 tane sarmasını rica ederseniz daha iyi olacaktır. Denemekten zarar gelmez değil mi?

Ben 5 senedir Adıyaman Hafif Sert tütününü kullanıyorum ve çok memnunum. Ama tütün içmek zararsızdır diye bir öneri olamaz. Ciğerlerinize doldurduğunuz dumanın içinde ne kadar az madde olursa olsun o dumandır. Ve duman zararlıdır. Umarım bir gün herkes sigara esaretinden kurtulur.

UYARI:SİGARA İÇMEK KESİNLİKLE SAĞLIĞA CİDDİ VE GERİ DÖNÜŞÜMSÜZ ZARARLAR VERMEKTEDİR.