Adıyaman Tütünü Saklama ve Tütün Çeşitleri

06/04/2014 0 ile admin

Adıyaman Tütününün Kurumasını Önlemek

Adıyaman Çelikhan Tütünü eşi benzeri bulunmayan bir tütündür. Bu tütünün kurumamasını nasıl önleyebiliriz ondan bahsedeceğim. Evet Arkadaşlar bende dahil olmak üzere sarma tütün, açık tütün tüketen insanlar bu sorunla karşılaşıyor. Adıyaman Çelikhan Tütününü salatalık kabuğu veya elma kabuğu ve benzeri sebze ve meyvelerle nemlendirin diyen arkadaşlarımızın dediklerini yapmayın. Çünkü Çelikhan Tütünü ve tütün yaprağı kokuyu çok iyi çeken ve algılayıp içine hapseden bir bitkidir. Buda saf ve ilaçsız tütünümüzün tadını ve içimini değiştirir.

Diyeceksiniz ki o zaman ne yapmalıyız. Benim kendi naçizane fikrim. Adıyaman Çelikhan Tütününü sadece ürün elinize geçtikten sonra 2 saat kadar bir havalandırın ondan sonra plastik bir saklama kabı veya cam saklama kabı ile tütününüzün kurumasını engelleye bilirsiniz .

Adıyaman Çelikhan Tütününün kurumaması için oda yazın ben kendim yeşil fasulye 2 veya 3 gün içinde bekletiyorum fazla değil ama sadece ürün elinize geçtikten sonra 2 saat kadar bir havalandırın ondan sonra plastik bir saklama kabı veya cam saklama kabı ile tütününüzün kurumasını engelleye bilirsiniz