Ankara’da Kaçak Tütün, Sigara, Çay ve Parfüm Operasyonu

26/07/2013 0 ile admin

Ankara’da İstanbul’a gönderilmek üzere 15 koli içerisinde kaçak sigara, pipo tütünü, çay ve parfüm ile birlikte 7 kişi ele geçirildi

Ankara’da bir nakliye şirketine Vergi Denetim Dairesi Müdürlüğü ile Kaçakçılık İstihbarat NarkotikMuhafaza Gümrük Müdürülğü ekiplerince ortaklaşa düzenlenen operasyon sonucu İstanbul’a gönderilmek üzere 15 koli içerisinde kaçak sigara, pipo tütünü, çay ve parfüm ile birlikte 7 kişi ele geçirildi.

Ankara İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbarı çalışmalar sonucuhaksız ve kolay kazanç sağlamayaçalışan bazı şahısların nakliyat şirketleri ile Doğu illerinden kaçak sigara ve puro gibi malzemeleri özellikle Ankara ve bazı Batı illerine ulaştırılmaya çalışıldığı bilgisine ulaşıldı.

Ankara İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü tarafından yapılan istihbari çalışma ile birlikte ilgili nakliye şirketinin adı ve adresi tespit edilerek elde edilen bilgi, adli makamlarla paylaşıldı. Alınan izinle birlikte Ankara Gelir İdaresi Başkanlığı (Vergi Denetim Dairesi Müdürlüğü) ile Ankara Kaçakçılık İstihbaratNarkotik Muhafaza Gümrük Müdürlüğü ekiplerince koordineli ortak bir operasyon başlatıldı.

Ankara’nın Yenimahalle İlçesi Yakacık Mahallesinde faaliyet gösteren nakliye şirketinde yapılan denetimde, şüphe çeken ve farklı 7 şahıs tarafından İstanbul’a gönderilen 15 koli içerisinde16 bin 880 paket sigara,127 paket pipo tütünü, 165 kilo kaçak çay, 138 adet kaçak parfüm ele geçirildil Cumhuriyet savcısının talimatıyla ele geçirilen malzemelere Gümrük Muhafaza Müdürlüğü’ne teslim edilmek üzere el konuldu.

Kaçak sigara, pipo tütün, çay ve parfüm malzemelerini farklı illere göndermek isteyen H.M., D.Ö., Ş.İ., V.A., H.A.,S.A., E.K. isimli 7 kiş hakkında 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu kapsamında işlem yapıldı. Ankara İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, vatandaşın huzur ve güveni açısından benzer faaliyetlerin aralıksız devam edeceğini belirtti.