Ankarada Tütün Satan yerler

05/06/2013 0 ile admin

Markalı-paketlenmiş sarma tütün içmek istemeyen; içeceği tütünü kilo hesabı almayı tercih eden tiryakinin uktesi.karanfil sokak’ın dost değil de öte yakasındaki, meşrutiyet caddesi’ne varmadan evvel solda kalan cırcop pazarı’ndaki tütüncü, derdine derman olabilir. cırcop’a girilecek, karşıya bir stand çıkana dek dümdüz gidilecek. oradan sağ yapılacak; üç adım sonraki stand. diyarbakır ve adıyaman yöresinden tütünler bulunuyor burada.

ulus’ta da kimi yerler var; ukteci kardeşim bit pazarı içinde bir süre dolanırsa görecektir sanıyorum.

circop’a gidecekseniz adamı* tanıyan birini alınız yanınıza ya da adamla öyle bir konuşun ki sizi tütün eksperi sansın aksi takdirde tütün yerine saman verebilir.

circop’taki mekan, geri yinekel’in tavsiyesi üstüne ziyaret edilmiş ve ziyadesiyle memnun kalınmış olması açısından önemli bir mekandır.

mekanda her nevi tütün (vanilyalı, şaraba yatırılmış, “düz”, vs) bulunabildiği gibi, tütünü içilebilir duruma getirmek için gereken her tür edevat dahi mevcuttur.

iyi tütün seçildiği oranda, kaliteli bir içim zevki yakalamanın ötesinde, kese için de gayet uygun bir tablo ortaya çıkmaktadır.

Bir de rivayet vardır şöyle; bir adam varmış ulus civarında bir iş hanının alt katlarında, karanlık, ücra bir köşede fulpen tütünü satarmış. satarmış dediysek öyle her parasını veren alamazmış. adamı bulabilmek başlı başına bir sorunken bir de bu aksi ihtiyara kendini beğendirip, tiryaki olduğunu ispatlaman gerekirmiş bir avuç tütün için. ama değer yani ne de olsa fulpen.

bulan eden olursa helal olsun. geri yinekel ve bana haber versin.

envai çeşit tütün ve sigara gereci satılan ulustaki rus pazarı bu yerlerden biridir. bir yandan tütününüzü seçip bir yandan cankan dinleyebileceğiniz, sqny, kaqpa gibi teknoloji harikası markaları bulabileceğiniz üstü kapalı bir pazardır. burada tütün alırken tüttürüp deneme imkanınız vardır. evvelden dedelerinizin de alışveriş yaptığı bu satıcılar iki parmak hareketiyle sigarayı sarıp elinize verecektir.

 

dışkapıda bulunan yunus emre halk pazarı bunlardan birisidir. son zamlardan itibaren her semtte bu tip dükkanlar bulmak mümkündür. açık tütün harici sigara sarma makineleri, kağıtları, filtreleri, saklamak için tabaka, yakmak için çakmak ve yanında içmek için çay da satarlar. adıyaman tütünü maltepe pazarında da satılmaktadır. yanlış hatırlamıyorsam fiyatı 50-60 tl.

bir de izmir caddesi yakınlarında amerikan pazarı(pasajı) var, orda da adıyaman tütünü ve markalı(old holborn vs 10 tl) tütünleri bulabilirsiniz.

“ankara’da açık tütün satılan mekanlar” hakkında bilgi verin