Balıkesir’de Sigarayı Bırakma Konferansı

26/07/2013 0 ile admin

Balıkesir Emniyet Müdürlüğünde görevli personel ve ailelerine, “Tütün ve Tütün Mamullerinin Zararları ve Sigarayı Bırakma” konferansı düzenlendi.
Balıkesir Emniyet Müdürlüğünde görevli personel ve ailelerine, “Tütün ve Tütün Mamullerinin Zararları ve Sigarayı Bırakma” konferansı düzenlendi.

İl Emniyet Müdürlüğünün 2012 yılı eğitim faaliyetleri kapsamında, Göğüs Hastalıkları Hastanesinde görevli Dr. Rasih Erdem, Kültür Spor ve Eğitim Kompleksi Konferans Salonunda, teşkilat personeli ve ailelerine yönelik, sigarayı bırakma konusunda konferans verdi.

Konferansta bir konuşma yapan İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın, emniyet teşkilatı olarak hizmet içi eğitim programlarına büyük önem verdiklerini söyledi.

Hem personelin, hemde ailelerinin bilgilendirilmelerine yönelik etkinliklerin süreceğini ifade eden Aydın, “Bunun yanında gerek kişisel gelişim konulu konferanslar, gerekse personelimizin görev yaptığı birimlerde uzmanlık eğitimi verilerek, hizmet standardını ve kalitesini arttırmak öncelikli hedefimizdir” dedi.

Aydın, 2011 yılında olduğu gibi bu yıl planlanan eğitimler kapsamında, personel ve ailelerinin zararlı alışkanlıklardan uzak durarak, sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmelerini içeren seminer düzenlendiğini belirterek, “Kurumların gelişmesi ve kurumsal kapasitelerinin artırılması, personelin zaman içerisinde aldıkları hizmet içi eğitimler ile eğitimlerin kalitesi ve sayısı ile ölçülmektedir” şeklinde konuştu.