Çelikhan Tütünü

03/07/2020 0 ile admin

Çelikhan Adıyaman’a bağlı bir ilçe olup adını tütün alanında duyurmuş bir ilçedir. Adıyaman’ın en kaliteli ve en iyi ürünleri iklim ve suyun bolluğundan dolayı burada çıkmaktadır.

Hatta bilimsel verilere göre Dünyanın en kaliteli tütünü Çelikhan tütünü diye bilgiler verilmiştir. Bu sebepten dolayıdır ki genel manada kaliteli ürünler bu ilçemizde üretilmektedir. Suyunun bolluğu,dağ eteklerinde olması ve yöre halkının bilinçli ürünler yetiştirmesi sonucunda bu kalite ortaya çıkmaktadır.

Adıyaman- Çelikhan arasındaki en büyük fark dağ eteklerinde olması ve suyun bol olması ve ayrıca kullanılan araç gereçler baz alındığında çelikhan’dda daha kaliteli ürünler çıkmaktadır. Çelikhan’da yetişen bu ürünler zor şartlarda yetiştiği için baya bir uğraş verilmektedir. Bundan dolayı piyasa’da çelikhan tütünü her zaman Adıyaman’ın tütününden daha pahalıdır. Bu konuda dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta ise piyasada bulunan ucuz çelikhan tütünleri olacaktır. Çelikhan tütünü’nün en düşük fiyatı kg bazında 60 liradır. Eğer ki fiyatlar ucuz olursa kesinlikle ama kesinlikle çelikhan değildir. Ya Adıyaman ile karıştırılmış yada ciddi katkı maddeleri vurulmuştur.

Bundan dolayı dikkat etmeniz gerekiyor. Çelikhan tütünü’nün yetişme aşaması adıyaman’ın yetişme aşaması ile aynıdır. Aradaki fark suyun bol olması ve dağ eteklerinde güzel havalarda yetişmesidir. Bünyemizde bulunan çelikhan tütünleri şunlardır: Çelikhan hafif-orta-sert-özel içim ve çelikhan süper tütün’dür. Bu ürünlerde hiçbir şekilde herhangi bir katkı maddesi bulunmamakta olup sizlere tamamen doğal bir şekilde ulaşmaktadır. Bu ürünleri istediğiniz taktirde sarıp sizlere yollayabiliyoruz. Tütün sepetimizde bulunan herhangi bir çelikhan tütününü seçiyorsunuz be vizde sarıp sarmalayıp sizlere ücretsiz kargo seçenekleri ile yolluyoruz.

Adıyaman Tütünlerimiz Haakında ayrıntılı bilgi almak için bize ulaşınız.