ERBAALI TÜTÜN ÜRETİCİLERİ DÜŞÜK FİYAT İÇİN BİR ARAYA GELDİ

26/07/2013 0 ile admin

Tütün üretimi ve kalitesi ile Türkiye’de adından söz ettiren Erbaa’da üretimin artırılması için üreticiler bir araya geldi.

Tütün üretimi ve kalitesi ile Türkiye’de adından söz ettiren Erbaa’da üretimin artırılması için üreticiler bir araya geldi. Erbaa Ziraat Odası Başkanlığı köy ve merkez muhtarları ile bir araya gelerek sorunlarına çözüm bulmak için buluştu.
Erbaa Ziraat Odası Başkanı Arif Yılmaz Köksal başkanlığında Erbaa Ziraat Odası Başkanlığı’nda bir araya gelen köy ve mahalle muhtarları üretimin düşmesindeki asıl etkenin çevre iller ile Erbaa’da uygulanan fiyat politikası olduğunu ifade etti. Oda Başkanı Arif Yılmaz Köksal toplantıda yaptığı açıklamada diğer tütün üreten bölgeler ile Erbaa’da yetiştirilen ürünün kalitesi açısından aşırı bir fark olmamasına rağmen Ege bölgesinde açıklanan fiyatın 10 lira, Samsun’da açıklanan fiyatın 11.50 lira olduğunu hatırlatarak, Erbaa’da ise fiyatın 9.20 lira olduğunu söyledi. Çok sayıda muhtarın bir araya geldiği toplantıda fiyat konusundaki adaletsizliğin Türkiye Ziraat Odaları Birliği’ne Erbaa Ziraat Odası olarak bilgi verilmesine karar verildi.

Tütün Satıcıları

Tütün Satıcıları