İrfan Uzun: Tütün üreticilerine erken emeklilik imkânı

26/07/2013 0 ile admin

Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkan Yardımcısı İrfan Uzun tütün üreticilerine yönelik erken emeklilik projesinin hayata geçirileceğini açıkladı.

Tarım Bakanlığı’ndan tütün üreticilerine yönelik erken emeklilik imkânı sağlayan projeye dikkat çeken İrfan Uzun,  2007-2013 Aleksandros baltatzis program kapsamında tütün üreticilerinin erken emekliliğinin öngörüldüğüni söyledi.

 

Programla ilgili, “Bu sayede yaşlı insanların erken emekliliğe çıkarılması ve genç çiftçilerin tütün üreticiliğine teşvik edilmesi amaçlanıyor. Programın bir diğer amacı da belirli bir yaş üstü tütün üreticisinin bu programa dahil edilerek yıllık sabit gelir elde edebilmelerinin önünün açılması.” şeklinde konuşan İrfan Uzun, tütün koçanı olan ve 1 Mayıs 1948 ile 1 Mayıs 1951 arası doğumlu olan tütün üreticelerinin bahsekonu programdan yararlanabileceklerini kaydetti.

 

İrfan Uzun şöyle konuştu:

 

“Koçanını devredeceği şahsın 40 yaşını aşmamış olması gerekiyor. Ayrıca başvurular elektronik olarak da yapılabilecek. İlgilenenler www.agrotikianaptixi.gr veya OPEKEPE’nin  www.opekepe.gr internet adresine başvurularını yapabilirler. Başvurular 4 Haziran’da başladı ve 5 Mayıs’ta sona eriyor. Başvuru yapan tütün üreticilerinin ayrıca internet başvurusunun bir çıktısını alarak OPEKEPE’nin bürolarına gitmeleri ve şahsen başvuru dilekçesini yatırmaları gerekiyor.”

 

Kaynak:http://www.azinlikca.net/bati-trakya-haber/irfan-uzun-tutun-ureticileri-erken-emeklilik-4242012.html