Sigara Zammı sarma Tütüne Yöneltti

26/07/2013 0 ile admin

Sigaraya yapılan ÖTV zammının ardından vatandaşlar alternatif olarak tütün sarmaya başladı. Vatandaşlar Yaklaşık 10 TL’yen varan bir paket sigara almak yerine Çelikhan tütünü almaya yöneldi

Yıllardır sigara içtiğini ancak son zamlardan sonra tütün sarmaya başladığını ifade eden Ali Dursun,Bölgemizin sarma Tütünü zaten dünya genelinde bilinmektedir. O nedenle bir paket sigara yaklaşık 10 TL Oldu,Oysa 10 TL’lik sarma tütün alsam daha fazla sigara bir paketin birkaç katı sigara çıkıyor.

Kendisi gibi birçok vatandaşın da tütüne yöneldiğini belirten Ali Dursun,Sarma Tütün paket sigaradan daha ekonomik oluyor, ayrıca katkı malzemesi katılmadan sigara içebiliyoruz.
Ali Dursun,şöyle konuştu:

“Sigarada olan ÖTV  tütünde yoktur. Her köylü veya her tiryaki kendi sigarasını kendi yapmak zorunda kalacak. Biz burada Çelikhan tütününü daha çok beğeniyoruz. Bu tütünün daha güzel bir tadı var.

 

 

Sigara tiryakisi olan Mehmet Karalök ise; Artık bir arkadaşımızdan bir dal sigara isteyemiyoruz, Çünkü bir dal sigara 500 Kr. oldu arkadaşımızın bütçesini etkilemek te istemiyoruz, Karalök, Aslında keşke sigarayı hiç içmesek çünkü hem sağlığımızı hemde ekomimizi çok etkiliyor ama ne yapalım bir kere alışmışız  bırakması zor oluyor biz de mecburen daha az paraya alabildiğimizi içiyoruz.”