Tütün toptancıları Artan fiyatlardan şikayetçi.

25/01/2014 0 ile admin

Adıyaman Tütünü&Çelikhan Tütünü

Tütün toptancıları Artan fiyatlardan şikayetçi.Herkesin bildiği gibi tütün ve özelikle çelikhan tütünleri Türkiye’de sektör oldu ve her geçen gün her il ilçe ve semte tütüncü görmek mümkün artik kimisi yazmış Adıyaman tütünü kimi yazar Çelikhan tütünü ama bu sene 2014 girdğimizden beri tütün fiyatlarında beklenmedik bir artış oldu bunun en büyük nedeni de normalde şimdi adıyamanda kar kış olması gerekirken bahar havası var buda ambarlarda bekleyen tütünün korumasına neden oluyor ve çiftçi ellindeki tütünü piyasaya sürmek için tütünün nemlenmesi bekliyor bunun içinde yağmur lazim.

Tütün Azalmasına Sebep iklim şartları Gibi görünüyor Aslında buda tütün toptancılarının hoşuna gitmese de göründüğü kadarıyla çiftçinin yüzünü güldürmektedir.

Adıyaman Tütünü Ve Çelikhan Tütünün Azalması Burdur Tütünü ve Hatay Tütüne Kıymet kazandırdı Adıyaman’da ucuz Tütün bulamayan tütün Tüccarları Burdur ve Hatay’da Tütün Arayışı içine girdi ve ordan aldıkları tütünü Adıyaman Tütünleri ile harmanlıyorlar piyasaya sürmeye başlamadı. Ama ne yazık ki burdur tütünleri ve Hatay tütünleri tiryaki tütün keyfi vermez.

Adıyaman Tütünü Alırken Dikkat diyoruz Çünkü aldığınız her açık tütün sarmalık tütün sarma tütün Adıyaman tütünü yada Çelikhan Tütünü değildir…