Tütüne yeni başlayan bir halk cocuğu:)

28/01/2014 0 ile admin

yaklaşık 1 ay önce tütün içmeye başladım ki yarım kilo tütünün yarısı daha yeni bitti.

eksilerinden çok artılarının olduğunu düşünüyorum bu işin;

birincisi, bakkallarda satılan sigaralar kadar katkı maddesi içerdiğini düşünmüyorum. dolayısıyla zehirlenirken daha az zehirleniyorum. kaldı ki bir süre tütün tükettikten sonra 1 dal normal sigara içmeye çalışırsanız, normal sigaranın nasıl yavan olduğunu ve gırtlakta nasıl kötü bir tat bıraktığını anlarsınız.

ikincisi, ekonomik olarak paket almaktan çok çok çok daha karlı bir olay. hem sigara üreticilerine de deli gibi para kazandırmıyorum. ayrıca herhangi bir şeyden -tabi ki sigaradan da- hayvan gibi vergi alan devlete en azından bu konuda vergi vermediğini düşünmek de insanı mutlu ediyor.

üçüncüsü, çevreye berbat bir koku bırakmıyor oluşu. hatta okuduğum kadarıyla tütün kokusunun hastası olan insanlar bilem varmış.

dördüncüsü, doyurucu olması. belki birinci maddeye eklenebilir bu. normal sigaradan daha az içiyorum, çünkü içme isteği o kadar sık gelmiyor.

beşincisi, istediğin her an elinin altında sigara olduğu düşüncesi. “aman kim çıkacak dışarıya da sigara alacak…”, “eyvah sigaram bitmek üzere!” gibi triplere girilmiyor. bitti mi? doldur bir tane, bak keyfine.